Anasayfa / Kimim Ben?

Kimim Ben?

1990 yılının Ocak ayında Istanbul’da dünyaya geldim. Gerçek ismimi ve kişisel bilgilerimin bir çoğunu -şimdilik- gizli tutuyorum.

E-posta adresim .

“Üşenen Adam” ismi eskiden yazarlık yaptığım bir sözlük sitesindeki takma ismimdi. Bunun “Üşü” şeklindeki kısaltması da o sözlük için yaptığım radyo programlarından yadigar. O zamanlar şarkı aralarında Skype ile canlı bağlantı yaparak programa konuk alırdım. O konuk olan arkadaşlar da samimi olsun diye bana o şekilde seslenirlerdi. O günlerden beri de bu şekilde kullanmaya devam ediyorum.

Bazı zamanlar bu blogda çeşitli konularda yazılar yazarak düşüncelerimi insanlarla paylaşıyorum. Bazen bunu Ekşi Sözlük profilimden de yapıyorum. Bunun dışında, çoğu yazımın sonunda da belirttiğim üzere, ask.fm sitesinde de bir hesabım var. Her akşam o sayfada yüzlerce soru cevaplıyorum; orada bazen eğleniyoruz, bazen de ciddi tartışmalar yapıyoruz. Anonim olarak, hesap almadan soru sorabilmek mümkün olduğu için de çeşit çeşit insan geliyor.

Sosyal medyanın gücüne inanıyorum ve bunu elimden geldiğince yoğun şekilde kullanmaya çalışıyorum. FacebookTwitterGoogle+Instagram gibi sitelere üyeyim. Bu hesaplarımı elimden geldiğince güncel tutmaya ve gündelik hayatımda bunlara vakit ayırmaya gayret ediyorum.

Bana özel olarak ulaşabileceğiniz bir mail adresim ve bir Kik hesabım var. Kik nickim UsenenAdam. (Yalnız ekledikten sonra bana bir şeyler yazmanız gerek, yoksa eklediğinizi görmüyorum.)

Bireysel hak ve özgürlüklerin önündeki tüm engellerin kaldırıldığı bir toplumda yaşamak istiyorum. “Azınlık” olan ve baskıya uğrayan herkesin hakkını sonuna kadar savunmayı bir çeşit toplum hizmeti ve bir tür sorumluluk olarak görüyorum. Biyolojik anlamda “ırk” diye bir kavramın olmadığının farkındayım; dolayısıyla milliyetçi de değilim. Fakat vatanımı çoğu milliyetçiden daha çok düşündüğümü ve yaşadığım topluma elimden geldiğince hizmet etmeye çalıştığımı söyleyebilirim, bunu da her şeye rağmen içinde bulunduğum toplumdan aldıklarıma bir vefa borcu olarak yapıyorum. Bu blogu ve yazdıklarımı da genel olarak bu bakışla değerlendirmenizi isterim. Siyasi görüşüm ve düşüncelerim en kısa biçimiyle bu şekilde. Daha fazlası için yazdıklarımı okuyabilirsiniz.

Blogda okumanızı mutlaka tavsiye ettiğim kategoriler şunlar:

  • Seyahat etmeyi seviyorum. Sen de seviyorsan, seyahat yazılarımı okumak isteyebilirsin. Öyleyse şu kategoriden devam et: Seyahat, Gezi ve Interrail.
  • Kadın – erkek ilişkilerine bakışım toplumun genelinin bakışına kıyasla oldukça farklı. Cinselliğin özgürce yaşanabildiği, kadınların aşağılanmadığı bir toplumda yaşamak istiyorum. Erkekler için ve kadınlar için yazdığım yazılarımı şu kategorilerden okuyabilirsin: Kadınlara SeslenişlerErkek Milletine Notlar
  • İnanç sistemlerine tamamen karşıyım. Her düşünceye saygım var; fakat evreni inanışlar yoluyla değil, bilimle anlamayı seçmiş birisiyim. Cesaretli birisi olduğumu da düşünüyorum. “Aman, sus! Ateist olduğunu söyleme, fişlenirsin!” diyen pısırık zihniyete karşıyım, ben herkesin düşüncesini özgürce paylaşabildiği bir toplumda yaşamak istiyorum. Düşünen insanın topluma karşı bir sorumluluğunun olduğunu savunuyorum. Bu gibi konulardaki düşüncelerimi de şuradan öğrenebilirsin: Bilim, Dinler ve Ateizm.

Daha da fazlası için ask.fm adresimden kendiniz de soru sorabilirsiniz.

Üşü.

Close
Beğensen ne güzel olur!
Bu sosyal medya hesaplarını takibe alarak blogun gelişimine katkı yapabilirsiniz.
%d blogcu bunu beğendi: