Anasayfa / Ateş Püsküren Uzun Yazılar / Erkek, Erkeğin Kezbanı ve Türk Erkeğinin Bitmek Bilmeyen Aynalı Tahir Tripleri

Erkek, Erkeğin Kezbanı ve Türk Erkeğinin Bitmek Bilmeyen Aynalı Tahir Tripleri

Bana gelen onlarca mesajda, ask.fm’de sorulan düzinelerce soruda sürekli olarak söylenen bir şey var: “Tamam, kezbanları harika eleştiriyorsun. Ama neden erkeklerden hiç bahsetmiyorsun? Erkekler sütten çıkmış ak kaşık mı?

Burada yazıp çiziyorum ve bazı kadınlar sadece kadınları eleştirdiğimi, sadece onların kusurlu yönlerinin olabileceğini düşündüğümü düşünüyor. Oysa ki düşünce yapım elbette böyle değil. Biz bu toplumun içinde beraber yaşıyoruz. O nedenle bana göre birimiz neyse, diğeri de onun laciverti. Ama madem ki bu kadar ısrar var, zaten aklımda olan bu konuyu birazcık kaşıyalım, ne dersiniz?

Şu yaşıma kadar öyle insanlar gördüm ki etrafımda, onların sevgililerine ne kadar aptalca davrandıklarını okurken insanlığınızdan iğrenirdiniz. Burada sosyal medya hesaplarının şifresini istemekten veya arkadaşlarına karışmaktan bahsetmiyoruz… Bunlar ne ki?! Bunları herkes yapıyor! Sevgilisine saat 18:00 ile 07:00 arasında dışarı çıkmayı yasaklayan adam gördüm diyorum ben size! Sevgilisinin kıyafetlerinin fotoğraflarını tek tek inceleyip, açık bulduklarını ve beğenmediklerini giymesine izin vermeyen arkadaşlarım oldu benim! Kız arkadaşının cep telefonundan çatır çatır erkek numarası silen, Facebook’undan takır takır arkadaş silenler gördüm. Karşılığında ne mi veriliyor bunların? Biraz yalandan sevgi, biraz yalandan aşk ve silinecek bolca kız numarası, Facebook arkadaşı – ve elbette yapmayı bırakacağın diğer şeyler. Böyle sürüp duran iğrenç bir hikaye işte bunların “sevmek” dedikleri. Bu saçmalığı başlatan kim mi? Yine çoğu zaman, o iğrenç BELALIM tripleriyle, erkek.

Hangi erkek mi? Sevdiğini söyleyecek kadar cesareti olmayan, bunu yaparsa o kızın karşısında küçük düşeceğini zanneden zavallı erkek. Kadınları “Evleneceğiz” diye, “Seni Seviyorum” diye kandıran ve bu sözlerine güvenen insanların güvenini süistimal etmesiyle ego tatmini yapacak kadar ezik erkek. Parası varsa, arabasıyla adam olduğunu zanneden ve arabası servisteyse sevgilisiyle buluşacak özgüveni bile kendinde bulamayan erkek. (Bunların onlarcasını tanıdım.) Hayatta tek anladığı şey futbol, tek övünebileceği şey de tuttuğu futbol takımının başarıları olan; yatakta 5 dakika bile dayanamayıp 12 saat içinde maksimum bir posta atabilen o minik aletiyle üzerine çıktığı kızı sonradan -sırf özgürce seks yaptığı için- “Orospu!” diye, “Motor!” diye hakaret ederek yaftalamaktan çekinmeyen kişiliksiz erkek. Özür dilerim, “erkek” kelimesi tüm bu cümlelere fazla oldu; yalnızca “zavallı”, “ezik”, ve “kişiliksiz” olarak isimlendirmem gerekirdi. Çünkü bütün bunlar birer erkek davranışı olamaz… Olmamalı.

Sen, sevgili kardeşim, nasıl erkek olursun, biliyor musun?

1) Hayatındaki kıza römork* muamelesi yapmayı bıraktığın zaman. Yani onun senin peşinden gelmesi gereken bir köpek olmadığını, onun da en az senin kadar kişiliği, düşünceleri ve hayalleri olduğunu anladığında.

2) Kadınların özel hayatına saygı duyduğun zaman. Hayatındaki bir kadının arkadaşlarıyla en az senin kendi arkadaşlarınla geçirdiğin kadar rahatça ve keyifle -yani senin tarafından keyfinin içine edilmeden- VE SANA HESAP VERMEDEN zaman geçirebilmesini sağladığında.

3) Onu senin hayatından istediği zaman çıkmakta özgür bırakacak kadar özgüvenli olduğunda. Bir kadın eğer baskı gördüğü için veya etrafında erkek görmediği için seni terk etmiyorsa ya da aldatmıyorsa, bu bunları sana yapmayacağı anlamına gelmez. Bu sadece yapamadığını gösterir. Sen onu tamamen özgür bıraktığın halde o yine senden başkasıyla olmak istemiyorsa, yine seni aldatmıyorsa, yine -ona onlarca erkek yaklaştığı halde- tüm erkekleri geri çevirip yalnızca seni istiyorsa, işte o zaman o kadın gerçekten seninledir demektir. Öteki türlüsü yalnızca kendine güvenmeyen birinin gösterdiği ezikçe çabalardır. Fazlası değil.

4) Kadınların da en az senin kadar seks yapmaya hakkı olduğuna kendini inandırdığında. Sen yazları Marmaris’te Hollandalı kızlara “Do you sigara?” diye yaklaşmaya çalışırken, hayatına alacağın kızda bekaret arama saçmalığına girişirsen elbette bu toplumun bu lanet psikolojisi düzelmez. Elbette bu toplumda cinsel bastırılmışlık tavan yapar. Elbette tecavüz oranları ve cinsel tacizler artar. Elbette kız kardeşlerin akşamları dışarıya çıkmaya korkacak hale gelir ve elbette, canım arkadaşım, sevişecek kız bulamayıp günü elinde bir parça peçete ile DNS ayarlarını değiştirmeye çalışırken bulursun. Peki bunun doğrusu ne mi? İyi dinle: Bu bekaret zarı denilen şey, kız bebeklerinin fiziksel imkanları nedeniyle bizler kadar korunaklı olmayan genital bölgesini ve karın kısmını mikroplardan korumak için vardır. Bundan başka da hiçbir bir görevi yoktur. Bunun farkında ol. Eğer sen sevişebiliyorsan, o da sevişebilir. Sen bununla “övünebiliyorsan”, o da bunu yapabilir. Eğer dini sebeplerle seks (zina) yapmıyorsan, kendin gibi düşünen bir kız bulmana saygı gösteririm ancak kendin kızdan kıza atlarken, karşı cinsi evinde oturması gereken çocuk doğurucu et yığınları olarak görürsen, erkeğin “üstün” olduğunu falan zannediyorsan, sen erkek falan olamazsın. Erkek denmemeli böylesine. En azından 21. yüzyıl erkeği denmemeli… Git 1400 yılında yaşa.

Ben, kadınlar ve erkekler birbirlerine birbirlerini gerçekten sevdikleri için birbirleriyle beraber olsun istiyorum. Her önüne gelen kadını yatağa atılacak bir et parçası gibi görmeyen, onun düşüncelerine değer veren insanlar görmek istiyorum etrafımda. Yanımdaki kız biraz açık giyindiği zaman etrafta onu 7 parçaya ayırıp diş etlerine kadar yiyecek gibi bakan erkekler görmek istemiyorum. Cinselliğin bir tabu olmaktan çıktığı, toplum içinde konuşulmaz olmadığı, dünyanın en önemli şeyi haline getirilmediği bir dünya istiyorum. Ben herkes sevişsin istiyorum. Çünkü böyle bir dünyada hepimiz daha mutlu ve daha huzurlu olacağız.

O yüzden, sevgili kardeşim, hemen o elindeki Kurtlar Vadisi Soundtrack CD’sini bırak ve paltonu çıkarıp benimle gel.

serseri-sozler[1]

O kadar!..

Bu konuda sizin de fikirleriniz varsa ya da “Biz deyilizde sen misin lan erkek, godoş?!” diye hakaretler savurmak istiyorsanız,

 • http://ask.fm/UsenenAdam adresinden üye olmaksızın ve anonim olarak bana sebeplerinizi gönderebilir,
 • Aşağıdan yorum olarak yazabilir,
 • Yukarıdan iletişim bölümüne girerek sorularınızı mesaj olarak bana ulaştırabilir,
 • Adam toplayıp köşede beni sıkıştırarak özür dilememi bekleyebilir,
 • “Biz adamı madam yaparız!!!” diye dağlara çıkıp bana doğru bağırarak tehditlerinizin bana ulaşmasını sağlayabilirsiniz. (Gelme garantili.)

* Römork: ~ Fr remorque bir araç tarafından çekilen diğer araç (Nişanyan Sözlük)

BLOGA E-MAIL YOLU İLE ABONE OLABİLİRSİNİZ!

 • Guliz

  Biraz zorlama bi yazi olmus. Kadinlari elestiriyoruz diye `aman kadinlar darilmasin biraz da erkekleri elestirelim` tribi hangi mantiga dayaniyor anlamiyorum ki! Iliskiyi belirleyen daha cok kadin oldugundan kadinlar bu denli elestiriliyor olabilir mi? `Erkek kelimesi tum bu cumlelere fazla oldu` derken bile altan alta erkegi yuceltmis, kadindan ayristirmissin. Yani sen de icten ice kadini elestirmek istiyorsun aslinda, ondan bundan gelen yorumlarla `biraz da cuvaldizi kendimize batiralim` diye bosuna kendini yormasaymissin usenen adam.

  • Üşü

   Bu mudur sence? Ben burada aklıma gelen ve bilgi sahibi olduğumu düşündüğüm her konuda fikirlerimi yazıyorum. Sıra elbette biz erkeklere de gelecekti; zaten dikkat edersen böyle bir kategori zaten vardı blogumda.

   Kadın benim gözümde erkekten daha üstün bir varlık bile olabilecekken aklımdan bile geçmeyen şeylerle eleştirmişsin beni. Hem erkek olmak yüceltilmeyecek bir şey mi? Bu yazıdan neden rahatsız olduğunu cidden anlamadım.

   Sanırım şartlanmışsın. 🙂

  • feyza

   Bu da biraz zorlama bir yorum olmuş sanki.

 • Ayse

  Cok aydinlatici bir yazi olmus. Bu konudaki yazilarinizin devaminin gelmesi ve bizi bu kamillerden yazilarinizla korumaniz dilegiyle:)

  • Üşü

   Teşekkür ederim. Elbette gelecektir, şüpheniz olmasın 🙂

 • Erol Tevfik

  Kesinlikle doğru bir yazı, tebrik ederim gayet tarafsız olmuş. İyi yolculuklar üşenen adam 🙂

  • Üşü

   Eyvallah. Teşekkür ederim 🙂

 • Pavel Korçargin

  Av ve avcı arasındaki ilişki açısından bakarsak. Kezban Kamili Şekillendirir. O eleştirdiğin davranışları sergilemeyince sevildiğini sanmayan o kadar çok kezban var ki. Aq Kezbanı babası ile yaşadığı pataolojik sevgiyi Kamilinde arar.

 • Ooff off bu yazdığın hayvanlığın hepsinin bi kişi de olduğunu düşün hatta hatta daha da beteri paranı yiyeni tehdit ve hakaret edeni musallat olanı ws ws…burdan yazsam bilmem ne şehrine yol olur…yani düşünebileceğin her türlü iğrençliğin bi kişi de olduğunu düşün yani bazen düşünüyorum yok ya gram abartısız bi insan böyle olabilir mi diye…yıllarca armudun sapı üzümün çöpü diye prens bekle bula bula bunu bul amk…kimin ahıdır bilmiyorum ama hayatımı alt üst eden böyle bi yaratıktan yeni kurtuldum… evt bunların sana yapılmasına izin veren yine kendin oluyorsun ama bazen öyle durumlar oluyor ki yanlış olduğunu biliyorsun bi belanın içinde olduğunu farkediyorsun çırpınıyorsun ama kurtulamıyorsun bi çaresizlik hissi bi tükenmişlik…ben korkumun kurbanı oldum aslında elalem ne der ailem ne derin kurbanı…hiç gerek yokmuş biraz dişini gösterince it gibi tırsıyormuş bu şerefsizler elalemide siktir etmek gerekiyormuş ve ailen hep destek oluyormuş :)) Güzel bi yazı olmuş 😉

Close
Beğensen ne güzel olur!
Bu sosyal medya hesaplarını takibe alarak blogun gelişimine katkı yapabilirsiniz.
%d blogcu bunu beğendi: