Anasayfa / Ateş Püsküren Uzun Yazılar / Bana blogger’lardan daha asosyal bir varlık gösterin, dünyayı yerinden oynatayım.

Bana blogger’lardan daha asosyal bir varlık gösterin, dünyayı yerinden oynatayım.

Sert bir giriş oldu ama hak ediyorlar.

Arkadaş, tamam biz de yeri geldi mi efendi gibi evinde oturup Facebook’ta takılan insanlarız; bizler de Cansu’larla, Selin’lerle her cumartesi mekanlara akıp, elinde kadehiyle “ya Tuğçe’ler niye gelmedi?” diye sorarak dans eden Taylan‘lar değiliz… Ama sorarım size eyyyy blogger’lar; hiç mi sosyal hayatınız yok? Hiç mi arkadaşınız olmaz? İnsan içine çıkmaktan utanacak ne yaptınız da kendinizi bu sanal mecraya attınız?

Bakıyorsun, herif beş yıldır blog tutuyor. Beş yılda bu işten para kazanmış mı? Hayır! Statü? Hayır. Hürriyet’ten yazarlık teklifi mi almış? Hayır. Kız mı düşürmüş? Ne münasebet! Ben düzenli olarak bilgisayarı virüs taramasından geçirmeye bile üşenen bir adam olarak bu arkadaşların bu boş işe bu kadar ömürlerini adamış olmalarını anlayamıyorum. Nedir yani? Binlerce insan sizi mi okuyor? Yazılarınızla dünya siyasetine yön mü veriyorsunuz? Kimi blog’larda ciddi ciddi o havayı seziyorum… Herif öyle bir yazıyor ki sanki Türkiye’nin yarısının açılış sayfası herifin blogu!

Tamam, bazı blog sitelerini bu işten hariç tutuyorum, benim de keyifle okuduğum bir iki tane blog var ama o herifler de genelde kendi işleri hakkında bloglar tutuyorlar, dolayısıyla amaç daha çok insanları bilgilendirmek oluyor. Ama özellikle bu kişisel blog denilen nanenin yazarları, yani “aklıma gelen her konuda ahkâm keserim” modundaki bu sanal Hıncal Uluç’lar neyin kafasında, anlamak mümkün değil.

“Peki bu ne perhiz?” dediğinizi duyar gibiyim.

Birilerinin bu özgüvensiz nerd’lere blog tutmasını öğretmesini gerekiyordu, değil mi? (*Bay J gülüşü*)

Her neyse… Bir süre buralardayım. Motto olarak da belirttiğim gibi, benden yazı beklemeseniz iyi olur. Sadece aklıma geldiği zaman ve sadece boş vaktim olduğunda böyle girer, verip veriştirir, sonra da hayatıma devam ederim. Bu sayfada olayımız budur.

Bilginize, pek sevgili ve gözlüklü blogger kardeşlerim.

BLOGA E-MAIL YOLU İLE ABONE OLABİLİRSİNİZ!

Close
Beğensen ne güzel olur!
Bu sosyal medya hesaplarını takibe alarak blogun gelişimine katkı yapabilirsiniz.
%d blogcu bunu beğendi: